November 27-én, vasárnap kezdődik az adventi időszak, a karácsonyt megelőző várakozás. Az 5.b osztályból Dobos Donát, Szabó Robin, Bereczki Dorka meséltek advent jelentéséről, koszorúról, szokásokról. Aranyosi Ervin: Advent – első gyertya című versét Gracula Hanna szavalta el. A műsor után Puskás Bence meggyújtotta az első adventi gyertyát.
Mit jelent az advent, miről szól ez az ünnep?
A keresztény kultúrkörben a karácsony napját december 25-ét megelőző negyedik vasárnaptól karácsonyig számított időszakot nevezzük adventnek. Advent első vasárnapja az egyházi év kezdetét is jelenti. Advent első vasárnapja mindig november 27. és december 3. közé esik. December 24-e advent utolsó napja, ennek megfelelően régebbi egyházfegyelemben ez még böjti nap volt, így a nap hagyományos ételei is böjtösek.
A szó a latin adventus Domini, az Úr eljövetele kifejezésből származik, mégpedig az eljövetel kettős értelmében: Jézus Krisztus megszületése Betlehemben és második eljövetele az idők végeztével.
Adventi koszorú
Advent jelképe az adventi koszorú. A 19-20. századtól készítünk koszorúkat advent idején. 1839-ben készült el a koszorú őse, ami egy felfüggesztett szekérkerék volt, rajta helyeztek el 24 gyertyát, melyek közül minden nap eggyel többet gyújtottak meg karácsonyig. Manapság már fenyőgallyakból készül a kör alakú koszorú, amelyre ráhelyezett négy gyertya közül minden vasárnap eggyel többet gyújtanak meg. A gyertyák a Jézus születése révén szétáradó világosságot, egyben a hitet, a reményt, a szeretetet és az örömöt jelképezik.