2024. szeptember 11-én iskolánk diákönkormányzata megválasztotta a DÖK elnökének Bíró Boglárka 8.c osztályos tanulót. Alelnök Bartkó Vivien 8.c. Gratulálunk, munkájukhoz sok sikert kívánunk!
Iskolánk Diákönkormányzata elsődlegesen a tanulók érdekeinek képviseletére jött létre. Jogvédelmi funkciója mellett azonban fontos szabadidős programszervezési, közösségszervezői tevékenysége. Tervszerű program kialakításával fogalmazzuk meg működésünk főbb irányelveit. A DÖK önállóbbá teszi a diákokat, változatosabbá teszi a diákéletet.
Programjainkat a hagyományok ápolásával, ugyanakkor új feladatok, célok kitűzésével tervezzük.
Ahhoz, hogy a diákönkormányzat megfelelően működni tudjon elengedhetetlen, hogy a diákok ismerjék és tudják alkalmazni a tanulói, a diákönkormányzati jogokat. A jogok ismeretén túl tisztában kell lenni azzal is, melyek a diákönkormányzat feladatai az iskolában.
A Törvény szerinti elsőrendű feladata az érdekképviselet, ám a gyakorlatban az iskolai élet és programszervező szerepe érvényesül leginkább. ehhez azonban elengedhetetlen, hogy a diákönkormányzat megkapja működéséhez szükséges információkat, eszközöket.
A diákok javaslata alapján keressük azokat az új elemeket, amelyekkel még vonzóbbá tehetjük programjainkat. A diákok több örömöt lelnek az általuk szervezett programokban, sikerélményhez juttatja mind a programot előkészítő, mind az abban résztvevő tanulókat.
Céljaink:
A tartalmas iskolai élet kialakítása a nevelőtestület támogatásával. A tanévet akkor tekinthetjük sikeresnek, ha a hagyományos rendezvények, iskolánkban szokássá vált programok mellett új elemekkel is gazdagíthatjuk a mindennapokat.
Az intelligens kommunikáció és a Házirend hatékony betartása érdekében, valamint a tanulók közösségi tevékenységének ösztönzésére segítjük az osztályfőnöki munkaközösséget.
Az ÖKO iskolai program hatékony megvalósítása érdekében szoros kapcsolatot kívánunk kialakítani iskolánk ÖKO csoportjával.
Az alsó és felső tagozatos diákok szabadidős programjainak összehangolása, egységes éves munkaterv elkészítése, a projektek és témahetek programjainak közös tervezése.
Feladataink:
A tanulók érdekeinek képviselete az iskolavezetésben, a nevelőtestületben és az iskolaközösségben.
A diákok mindennapi életének megszervezése: hirdetőtáblák szerkesztése, folyamatos tájékoztatás programokról, rendezvényekről. rendszeres jelenlét iskolánk honlapján, diákgyűlések szervezése, lebonyolítása.
A társadalmilag hasznos munkák irányítása, szervezése: hulladékgyűjtés évente két alkalommal ősszel és tavasszal, állateledelgyűjtés, ajándékcsomaggyűjtés rászoruló családoknak, PET palackgyűjtés, szelektív hulladékgyűjtés az iskola épületén belül alsó és felső tagozaton.
Kulturális rendezvények segítése: iskolai ünnepségek, rendezvények, kiállítások közösségi szabadidős programok szervezése. Diáknap, iskolai projektekben és témaheteken való részvétel.
ÖKO programok segítése: parkosítás, szépítés.
Sportrendezvények, kirándulások lebonyolítása, segítése.