Milyen a Felsővárosi Általános Iskola? Gyermekközpontú, tehetségfejlesztő iskola.
Gyermekközpontú iskola megvalósítása a célunk, ahol diák, tanár és tanító egyaránt jól érzi magát, ahol érték a tudás, a segítőkészség, egymás tisztelete, ahol jól meghatározott elvárásokat fogalmazunk meg a gyerek képességeinek kibontakoztatása, fejlesztése érdekében, ahol mindezt a szülőkkel való szoros együttműködésben tesszük, ahol minden kisgyermek, minden területen a saját tempójában fejlődhet.
Tanulóink évente többféle szakkör és diákkör közül válogathatnak, például játékos angol nyelvi szakkör, német nyelvi szakkör, humán tehetséggondozó szakkör, informatika szakkör, kézműves szakkör, énekkar, matematika és magyar felvételi előkészítő, nyelvvizsga felkészítő, rajz szakkör, zenei előkészítő és szolfézs. A 2016/2017-es tanévtől működik iskolánkban a Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola Képzőművészeti Tanszaka. A műhelymunka a legmagasabb szintű tehetségfejlesztést szolgálja.
Iskolánk az Oktatási Hivatal által hirdetett tanulmányi versenyeken elért eredményekkel kiérdemelte a „Bács-Kiskun megye legeredményesebb tehetséggondozó általános iskolája” vándordíjat. A napközi otthonban is magas szintű nevelő munka folyik. A kisiskolások folyamatosan megtanulnak tanulni és megismerkednek a szabadidő hasznos eltöltésének lehetőségeivel.
Széles programválaszték színesíti az iskolai életet. A korosztályi jellemzők szerint tartjuk meg a néphagyományokat (szüreti forgatag, Márton-nap, téli és tavaszi ünnepkör ünnepei, karácsonyi koncert), kulturális megemlékezéseket (magyar kultúra napja, zene világnapja, költészet napja, Föld napja), megrendezzük a szülők-nevelők bálját és családi majálisunkat is.
Iskolánk fő profilja az idegen nyelvek emelt szintű oktatása, első osztálytól minden osztályra kiterjedően.
Gyermekeink több mint 30 éve tagozatos formában tanulják az idegen nyelvet tíz nyelvszakos tanár irányításával. Jelenleg német és angol nyelvoktatás folyik. Alsó tagozaton célunk a nyelv megszerettetése, a kommunikációs gátlások leküzdése, így itt a játékos tanórák kerülnek előtérbe. A felső tagozaton a legjobbak nyelvvizsgára, valamint egy második idegen nyelv alapjainak elsajátítására készülhetnek, de a többiek is biztos tudással kerülnek ki az iskolából, hiszen ma már az élet minden területén követelmény a nyelvismeret.
A szülők igényei alapján német nemzetiségi csoportot indítottunk, így az eredményesen folyó angol és német nyelvi oktatás mellett a nemzetiségi nyelvoktatást is folytatunk. Diákjaink 1-8. évfolyamon heti 5 nyelvi és 1 népismereti órán ismerkednek a német nemzetiségi tagozaton az német nyelvvel és kultúrával. Angol nyelvből 1-2. évfolyamon heti 2, a 3. évfolyamon heti 3, a 4-8. évfolyamon heti 5 órában tanulják az angol nyelvet. Mindemellett nyelvi tehetségműhelyekben és nyelvvizsgára felkészítő foglalkozásokon is építhetik tudásukat. A 6. évfolyamtól kezdődően lehetőségük van második idegen nyelv tanulására is. A pedagógusok és a diákok kiváló felkészültségét bizonyítja, hogy végzős tanulóink mintegy harmada – fele tesz sikeres alapfokú C típusú nyelvvizsgát általános iskolai tanulmányai végén.
A szabad levegőn történő játékhoz, sportoláshoz nagy iskolaudvar áll rendelkezésre, a kisebb gyerekeket pedig tavasszal épülő Európai Uniós szabvány szerinti játszótér várja. Iskolánkban élénk a sportélet, számtalan sporteredménnyel büszkélkedhetünk, tanulóink többféle sportolási lehetőség közül választhatnak: labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, szivacskézilabda, birkózás, úszásoktatás.
A tehetséggondozás színterei:
o angol és német nyelvi szakkör
o Okosodó és Felsőfokon tanulmányi versenyek
o szolfézs, zenei előkészítő
o néptánc
o informatika szakkör
o sport: szivacskézilabda, úszás, birkózás, kézilabda, labdarúgás
o kézműves szakkör
o természettudományos szakkör
Az iskola alkalmazásában álló gyógypedagógus és fejlesztő pedagógus kiscsoportos foglalkozás keretében, illetve állatasszisztált tanórák megtartásával segítik a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel vagy részképesség zavarral küzdő tanulókat.
Fotó: halasinfo.hu