Az Oktatási Hivatal által szervezett III. Országos Vizuális Alkotó Gyakorlat Versenyre világjobbító szerkezetet vagy világjobbító cselekedetet bemutató pályamunkákkal lehetett nevezni. A téma nem volt könnyű, mivel olyan társadalmi környezetvédelmi témát kellett találni, amelyekhez kreatívan tudtak csatlakozni a gyerekek. Iskolánkból idén 20 pályamunkát küldtünk be.
A versenyre 32 intézmény küldte meg nevezését az ország minden részéből, összesen 356 pályamunka érkezett. A szakmai zsűri az alkotások pontozása után 74 tanulót hívott meg az országos döntőre. Nagy örömünkre iskolánkból az I. korcsoportosok közül Mezei Szonja (4.o) az országos első 20 helyezett közé került. A döntőt Budapesten, a Budai Rajziskolában rendezték meg május 15-16-án. Az ünnepélyes megnyitó után az első nap a szabadon választott feladatot kellett megoldaniuk a versenyzőknek. A tanulók az elődöntőn általuk választott témához kapcsolódóan készítettek illusztrációt. A kép a beküldött pályamű egy másik megközelítését, nézőpontját vagy következő jelenetét, pillanatát kellett, hogy bemutassa. A feladatok bármely színes technikával vagy grafikai eszközzel készülhettek. A második napon a kötelező feladat következett. Az I. korcsoportosoknak pop-up képeslapot kellett készíteni. A versenyzők 4-4 órát dolgozhattak a feladatokon. Jó hangulatban, egymástól való tanulással zajlott a verseny. Az ünnepélyes díjkiosztóra a Hegyvidéki Kulturális Szalonban került sor. Szonja hősiesen helytállt a versenyen, eredményesen megoldotta a feladatokat, elismerésül a munkájáért Emléklapot kapott. Szeretettel gratulálunk Szonjának! Köszönjük a szüleinek, hogy elkísérték, és segítették a versenyen való részvételtelben. Balázs Hajnalka rajztanár
