Megemlékezést tartott iskolánk 2026. május 22-én a Magyar Honvédelem Napja alkalmából. A Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola 4. a osztályos tanulói versekkel, az énekkar katona dalokkal idézte fel a múlt forradalmi hangulatát. Rekedt-Nagyné Forczek Leona igazgató asszony beszédében a katonák hősies helytállásáról, a haza iránt érzett elkötelezett hűségről és tenni akarásról emlékezett meg. Az ünnepi műsor végén a fegyveres testületek megbízottjai, a város vezetősége és Kiskunhalas város intézményének képviselői helyezték el koszorúikat Gábor Áron szobránál.
